Forex’te Altın Almak Karlı Mı?

Dolar mı, altın mı, euro mu sorusu son birkaç senenin en popüler yatırım konularından birisi. Dolar şeklinde dünyanın en güçlü para birimine mi, yoksa 12 senelik boğa piyasası saltanatını süren ve yatırımcılarına devamlı kazandırmış olan altına mı yatırım yapmak gerekiyor? Avrupa Birliği para birimi olan Euro ise ekonomik krizlerden daha ne kadar etkilenir?
Tamamımız daha çok paraya sahip olmak için çeşitli adımlar atıyoruz. Bu yazıda yatırım yönünde atılan adımlara göz atacağız ve hangi enstrümanların daha karlı olduğu hakkında bilgilere yer vereceğiz. Birikimlerinizi boşta bekletmek yerine karlı şekilde nasıl değerlendirebileceğiniz mevzularına bakacağız. Bu kapsamda; dolar, Euro ve altın yatırımlarının detaylarını incelemeye karar verdik. Bunlara nasıl ve hangi şekilde yatırım yapılacağını inceleyeceğiz.
Altın Yatırımı Karlı mı?
Geleneksel yatırım aracımız olan altın, yıllardır değişmeyen bir motto ile yatırımlara konu olmaktadır. Doğrusu “altın her zaman kazanmıştırrır” düşüncesi ile hareket ediyoruz ve birikimlerimizi enflasyon riskinden koruyarak değerlendiriyoruz. Altının haiz olduğu özellikler bize bu imkanları sunuyor. Bundan dolayı senelerdir yastık altı denen şekillerde saklıyoruz.
Altın yatırımı dediğimiz süre aklımıza ilk gelen yöntem, kuyumcudan alıp evde saklamaktır. Hırsızlardan korumak için çeşitli saklama şekilleri geliştirsek de çok mantıklı bir yöntem olmadığı artık herkes tarafınca biliniyor. Bu yüzden de farklı yöntemlere başvuruluyor. Şimdi şu demek oluyor ki bunlara göz atalım:
Banka Altın Hesapları Karlı mı?
Bankaların altın mevduat hesapları, günümüzde maksimum tercih edilen yöntemler içinde yer ediniyor. Fiziki altınlarınızı bankaya gdolayıp, kıymet biçtirip bir hesap oluşturuyorsunuz. Daha sonra paranızı bu hesaba yatırıyorsunuz ve altın olarak birikiyor. Hem güvenli bir yöntem hem de bankaların bu mevzuda sundukları çeşitli faiz ve kar hisseı olanakları bulunuyor.
Altın hesapları, karlı bir yatırım yöntemidir. İster vadeli ister vadesiz hesap şeklinde bu imkandan yararlanabilirsiniz. Vadeli hesap türünde, belli bir ek getiriye sahip olursunuz. Fakat vade beklemek istemiyorsanız vadesiz hesapları kullanabilirsiniz. Bununla birlikte altın katılım hesaplarını da tercih ederek kar payından yararlanabilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir