Dolar Mı, Euro Mu Yoksa Altın Mı Daha Karlı?

Genel olarak baktığımız mevduat hesapları günümüz çağında en çok tercih edilmekte olan yöntemler içinde yer almaktadır. Altınları bankalara götürürek değerlerini belirletip bir hesap açtırıyorsunuz. Ardından bu paranızı hesabınıza yatırım işleminizi gerçekleştiriyorsunuz. Bu yöntem hem güvenli hem de pek çok faiz ve karlı hisse imkanları bulunuyor.

Altın hesapları, karlı bir yatırım yöntemidir. İster vadeli ister vadesiz hesap şeklinde bu imkandan yararlanabilirsiniz. Vadeli hesap türünde, belli bir ek getiriye sahip olmuş olursunuz. Ama vade beklemek istemiyorsanız vadesiz hesapları kullanabilirsiniz. Hem de altın katılım hesaplarını da tercih ederek kar oranından yararlanabilirsiniz.
Dolar yatırımının karlı olduğunu da tamamımız biliyoruz. Özellikle 2018 yılında ABD ile yaşanan gerginlik daha sonra kurun 7 liranın üzerine çıkmasıyla birikimi olan kişiler, paralarını birkaç katına çıkarmış oldu. Normal olarak bu benzer biçimde durumlar her zaman olmaz fakat yaşanan en ufak sorunda dolar kurunun kıymet kazanılmış olduğunı biliyoruz. Bundan dolayı dolar ticareti yapmak da karlı yöntemlerdendir.
Avrupa Birliği’nin ortak para birimi olan Euro, İngiltere’nin Brexit süreci, İtalya’daki bütçe krizi, Fransa’da sarı yelekliler derken zorlu bir süreçten geçiyor. Bu dalgalı seyir, ustalaşmış yatırımcılar için kazançlı pozisyonları bununla beraber getirmektedir. Fakat minik yatırımcı için kısa vadede riskli olabilmektedir.
Euro yatırımı için de döviz bürolarını, bankaları, forexi ve VİOP’u tercih edebilirsiniz. Dolar ile benzer şekillerde işlem yaparsınız ve Avrupa Birliği ekonomisinde meydana gelen dalgalanmalara bakılırsa pozisyon oluşturarak kar edebilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir