HDFC Bank 100 Milyar Dolarlık Piyasa Değeri Şirketleri Ligi’ne Katıldı

HDFC Bank Ltd, piyasa değeri açısından 100 milyar doları aştı. Bununla Hindistan’da bu dönüm noktasına ulaşan 3. firma oldu. Banka, piyasa değeri 100 milyar dolardan fazla olan dünyanın en değerli bankaları ve finans firmaları listesinde 26. sırada yer almaktadır. 100 milyar doları aşan HDFC Bank, “dünyanın en değerli şirketleri” listesinde de yer aldı ve bu listede 110. sırada yer aldı.

Bloomberg verilerine göre, şu anda bu listede yer alan 109 şirket var ve bunların hepsi 100 milyar dolardan fazla bir piyasa değeri elde etti. Bu listeye giren diğer iki Hintli şirket: 140.74 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Reliance Industries Ltd ve 114.60 milyar dolarlık piyasa değeri olan Tata Danışmanlık Hizmetleri.

Yatırımcılar, kazanç performansında tutarlılık göstermesi,% 20’lik istikrarlı bir kar büyümesi yapması, varlığın istikrarlı kalitesine ve ilerlemelerin sağlıklı büyümesine sahip olacağı ümitiyle HDFC hisselerini satın almaya devam etti.

Analistler, HDFC Bank’ın yüksek kredi büyümesi sağlama olasılığının yüksek olduğu görüşündedir. Tahmin, sermayeyi düzenleyici gerekliliklerden çok daha yüksek olarak kaydettiren ve odağının perakende segmentine daha fazla odaklandığı için bankanın görüşündedir. Maliyetin rasyonelleştirilmesinin yanı sıra üretkenliklerini ve dijitalleşmelerini güçlendirmeye odaklandıkları için bankanın daha iyi kar büyümesine sahip olacağı düşünülmektedir.

Ankete göre, HDFC Bank’ın Hindistan’ın yarı kentsel ve kırsal nüfusunu hedeflediği; bu nedenle, bu alanlardaki şubelerin yoğunlaşması daha yüksek gelir ve kar elde edilmesiyle daha yüksektir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir