AI Startup Firm XAIN, IOTA Kurucusu Dominik Schiener’den Yeni Yatırım Sağladı

Merkezi Berlin’de bulunan yapay zeka girişimi ve blockchain tabanlı bir firma olan XAIN, aynı zamanda IOTA’nın kurucu ortağı olan stratejik yatırımcı Dominik Schiener’den yeni fon sağladı.

XAIN firması çoğunlukla otomobil üreticisi Porsche ile işbirliği yaptığı biliniyor, bir araçta blockchain teknolojisini kullanan ilk AI şirketi olacak. AI başlangıç ​​firması, IOTA Kurucu Ortağı’ndan kripto para biriminde fon topladı. Dominik Schiener’in yatırımı önemli kripto para yatırımlarından biri olarak kabul edilir.

Fon yeni bir fonlama turunda artırıldı ve Schiener tarafından yapılan katkı açıklanmadı.

Kripto para birimi IOTA’nın interneti 22 yaşındaki genç Dominik Schiener tarafından kuruldu ve şu anda IOTA’nın değeri 800 milyon dolar. Ayrıca IOTA ekosistemini ve ağını geliştiren IOTA Vakfı’nın başkanıdır.

XAIN’in tam biçimi ‘eklenebilir AI Ağı’dır ve 2014 yılında Leif Nissen ve prof. Michael Huth. Bir önceki yıl, XAIN, Earlybird tarafından bir risk sermayesi fonu başkanlığındaki tohum fonlama turu aracılığıyla başarılı bir şekilde 7 milyon dolar topladı. Şu anda, AI başlangıç ​​firması, işlevlerini geliştirmek, üretimlerini hızlandırmak ve bant genişliğini artırmak ve ayrıca yeni adaylar almak için oluşturulan yeni sermaye fonunu kullanmayı düşünmektedir.

Sistem-sistem etkileşimleri büyüdükçe, AI başlangıç ​​firması, XAIN hedefi, merkezi olmayan erişim kontrolü, blok zinciri ve makine öğrenimi teknolojisini entegre ederek ve bunları kullanarak bu tür işlemleri güçlendiren bir tür teknoloji olmaktır.

XIAN, blockchain destekli platformlar ve AI sağlar ve bu da kullanıcıların, cihazların ve sistemin IoT (Nesnelerin İnterneti) ortamında veri erişimini yönetmesine olanak tanır. Firma, IOTA sistemi üzerinde çalışmaktan fayda sağlar.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir