Turkish Cargo İlk Çeyrekte Büyüdü

 

World Air Cargo Data (WACD)’nın elde etmiş olduğu verilere göre Turkish Cargo geçen yılın aynı dönemine göre %11,6’lık bir büyüme elde etti. Böylece Turkish Cargo geçen yılın ilk çeyreğine göre büyümesi sürdürmeye devam ediyor.

TURKISH Cargo, 2019’un ilk çeyreğinde, WACD (World Air Cargo Data) verilerine bakılırsa satılan kargo tonajında, geçtiğimiz yılın aynı dönemine gore yüzde 11,6’lık artışla büyümesini sürdürdü.
Hava kargo operasyonlarına, “Dual Hub” olarak Atatürk ve İstanbul havalimanlarından devam eden Turkish Cargo, senenin ilk çeyreğinde küresel hava kargo pazarında yaşanan daralmaya rağmen büyümesini sürdürdü. Pazarın yüzde 3,1’lik daralma gösterdiği 2019 yılının ilk üç ayında, WACD verilerine gore Turkish Cargo, satılan kargo tonajını geçtiğimiz senenin aynı dönemine nazaran yüzde 11,6 oranında artırdı. Turkish Cargo bu başarısıyla WACD listesinde 7. Sıradaki yerini de korudu.
ASYA VE AMERİKA PAZARINDA üstün dereceli BÜYÜME
WACD’nin ilk çeyrek bölgesel verilerine gore Turkish Cargo en önemli büyümeyi Asya ve ABD pazarında yaşadı. Satılan tonaja nazaran pazarın yüzde 4,4 daralma gösterdiği Asya’da yüzde 15,4 büyüyen Turkish Cargo, pazarın yüzde 3,1 daraldığı Amerika’da ise yüzde 29,1 gelişme başarısı sergiledi. Şirket, hava kargo hizmeti sağladığı tüm bölgelerde de pozitif sonuçlar elde etti.
124 ülkede toplam 309 şehre uçan Türk Hava Yolları’na ek olarak, Turkish Cargo da kargo uçağı filosu ile 88 noktaya direkt kargo uçuşları gerçekleştiriyor.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir