Hint Düğünlerinde Ciro Hedefi 300 Milyon Dolar

Son yıllarda Hintlilerin düğün turizmi için en çok ziyaret ettiği ülkelerden biri konumuna gelen Türkiye hedef ciro 300 milyon dolar. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Necip Fuat Ersoy düğün turizmi ile ilgili detayları açıkladı.

Uluslararası Toplantı ve Düğün Turizmi Forumu (International MICE&Wedding Forum-IMWF2019) Yönetici Ortağı Necip Fuat Ersoy, 2-3 yıl içinde Türkiye’nin Hint düğünlerinden aldığı pazar oranını artırarak, bu alandaki ciroyu 300 milyon dolara taşımak istediklerini söylemiş oldu.
Ersoy, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin özellikle son yıllarda Hint düğünleri için gözde ülke bulunduğunu belirterek, 11 günde 4 büyük Hint düğünü gerçekleştirdiklerini anlattı. Binlerce çalışan, binlerce konuk, onlarca uçakla müthiş bir organizasyon yapmış olduklarını ifade eden Ersoy, bu yıl 20 büyük Hint düğünü düzenlemeyi planladıklarını aktardı.
Türkiye’nin gezim alanında cazip bir ülke olduğuna işaret eden Ersoy, “2-3 yıl içinde Türkiye’nin Hint düğünlerinden aldığı pazar payını büyüterek, ciroyu 100 ila 300 milyon dolara taşımak istiyoruz. Bu hakikaten müthiş bir sayı. Basit değil ama başaracağız. Bugünkü sayıların 7-8 katından bahsediyoruz” diye mevzuştu.
Türkiye’nin turizm alanında dünyada ilk üçte yer aldığını vurgulayan Ersoy, şöyle konuştu:
“o kadar nitelikli iş gücümüz, altyapımız üstyapımız var ki kimse Türkiye’yi turizmde hesaba katmadan dünyada bir hesap yapamaz. Hindistan çok büyük bir ülke, dünyada düğün piyasası denildiği zaman açık ara bir nurama. Nüfusu yoğun, kültürlerinde düğünün yeri önemli. Çünkü kız çocukları mirastan yoksun, öyle olduğu için her ailenin kız çocuğuna verdiği kıymeti yapacağı düğün üzerinden göstermesi gerekiyor. Yapılmazsa toplumsal olarak ayıplanıyorlar. Çok varlıklı aileler için bir rekabet aynı zamanda düğünler. Düğünler en az üç gün, üç gece sürüyor. 500 ila bin 200 arasında davetli ağırlıyorlar.”

Hindistan’daki ailelerin düğün için Türk bayraklı uçaklarla Türkiye’ye geldiğini belirten Ersoy, bunun havacılık anlamında da katma değer sağladığını ifade etti.
Geçen yıla oranla düğün organizasyonları için ciddi talep bulunduğunu dile getiren Ersoy, “Türkiye’de 2-3 yıl içinde rahatça yılda 200 düğünle konukları ağırlayabiliriz çünkü buna uyumlu altyapımız var.” dedi.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir