Halkbank da enflasyon endeksli konut kredisi imkanı sağlayacak

Halkbank’tan oluşturulan bildirime göre, müşterilerinin finansal gereksinimlerine etkin çözümler üretmeyi devam ettiren banka, Enflasyona Endeksli Konut Kredisi ürününü kullanıma sundu.

Enflasyona Endeksli Konut Kredisi ile 120 aya kadar vade alternatifi sunulurken, faiz oranları Tüketici Fiyat Endeksi’ne (TÜFE) bağlı olarak değişecek. Böylece enflasyon seviyesiyla beraber taksit tutarları da düşecek.

Halkbank’ın Enflasyona Endeksli Konut Kredisi’nde faiz oranları, müşteri seçimine göre her 6 ya da 12 ayda bir otomatik güncellenecek. Güncelleme döneminde, bulunulan aydan bir önceki ayda Türkiye İstatistik Kurumunca (TÜİK) belirtiler TÜFE’deki senelik yüzde değişim seviyesine banka doğrulusunda sözleşmede tespit edilen marj seviyesi eklenecek ve böylelikle geçerli faiz seviyesi oluşturulacak.

Diğer taraftan, kredi amacıyla müşterileri koruyan bir azami faiz seviyesi da belirlenecek ve değişim zamanlarında hesaplanacak yeni faiz seviyesi azami faiz seviyesinı aşamayacak. Hem de kredisini erken ödemek isteyen müşterilerden “erken ödeme tazminatı” tahsil edilmeyecek.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, bankacılık faaliyetleri kapsamında müşterilerinin lehine her türlü özel ürünü geliştirmeye devam ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Ekonomimizin dengelenme sürecinde attığımız adımlarla piyasaları rahatlatırken, enflasyon oranlarındaki düşüş beklentileri tarafında geliştirdiğimiz ürünlerle de müşterilerimize basitlikler sunmaktayız. Enflasyonun düşüş trendine girdiği bu süreçte, müşterilerimizin faiz oranlarından etkilenerek satın alma kararlarını ertelemelerini istemiyoruz. Uygun koşullarıyla konut taleplerini öne çekmesini amaçladığımız Enflasyona Endeksli Konut Kredisi ürünümüzle müşterilerimize ve ekonomimize destek olmaya devam etmekteyiz. El birliği yaptığımız ölçüde ekonomimiz daha da iyiye gidecek, doğru yatırımları doğru vakitte yapanlar ekonomimiz güçlendikçe daha çok kazanacaktır.”

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir