Bankalar hafta sonu çalışacak mı? Bankalar hafta sonu cumartesi pazar açık olacak mı?

Ramazan Bayramı ve tatili yaklaşırken vatandaşların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de bankaların hafta sonu hizmet verip vermediği oldu. 9 gün sürecek olan bayram tatilinden önce banka işlemlerini halletmeyi planlayan vatandaşlar haberimizi detaylı bir şekilde okuyarak kendilerini ona göre ayarlayabilirler.

Hafta sonu bir çok kurum ve kuruluş dinlence olduğu benzer biçimde pek çoğu için ise mesai devam ediyor. Hafta için bankadaki işlemlerini tamamlayamayan vatandaşlar banka şubelerinin hafta sonu şu demek oluyor ki cumartesi ve pazar günleri çalışıp çalışmadığını araştırıyor. Peki bankalar hafta sonu çalışıyor mu? Bankaların çalışma günleri ve mesai saatleri nasıl? Detaylar haberimizde…
Türkiye’de kamu yada özel pek çok kamu müesseseu dinlence. Ancak geneli özel sektör olmak üzere bir çok işletme ve kuruluş da hizmet vermeyi sürdürüyor. Peki banka şubelerinde vaziyet ne? İşte detaylar…
BANKALARIN ÇALIŞMA SAATLERİ
Genel olarak bakmış olduğumızda bankacılık sektöründe mesai saatleri, sabah 08.30-09.00’da başlayıp, akşam da 17.00-17.30 saatlerinde sona ermektedir. Biroldukça banka öğle yemeği molası vermezken, öğle arası meydana getiren bankalar 12.30-13.30 saatleri arasında çalışmazlar.
BANKALARIN MESAİ GÜNLERİ
Türkiye’de kamu veya özel tüm banka şubeleri; hafta içi pazartesi, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri günleri mesai yaparlar.
BANKALAR HAFTA SONU AÇIK MI?
Banka şubelerinin tamamı hafta sonu cumartesi ve pazar günleri kapalıdır. Ek olarak 1 Ocak, 23 Nisan, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 15 Temmuz, 30 Ağustos ve 29 Ekim benzer biçimde resmi tatillerde kapalı olan bankalar; dini bayramlar Ramazan ve Kurban bayramında da hizmet vermemektedir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir